تولید پودر تالک

 

تولید پودر تالک

تالک ، سیلیکات منیزیم آبدار است .این کانی در طبیعت بطور کلی در سنگ های دگرگونی یافت می شود. تالک معمولا به رنگ سبز ، سفید ، خاکستری ، قهوه ای و بی رنگ مشاهده می شود .تالک کانی ای نیمه شفاف با جلای مرواریدی است.این کانی نرم ترین کانی ای است که تا کنون شناخته شده است.درجه سختی آن 1 موس می باشد. این پودر قابلیت جذب رطوبت ، روغن ها و عطر ها را داشته و بعنوان روان ساز و نیز بعنوان ماده قابض در محصولات مورد استفاده برای پوست بکار می رود. از پودر تالک به عنوان مهمترین افزودنی برای پودر بچه ،پودر پا ، و پودر های مورد استفاده در محصولات آرایشی استفاده می شود.

تالک کانی مونوکلین با ساختمان تک صفحه ای می باشد واز این رو بسیار شبیه میکاها می باشد. تالک دارای رخ کامل بوده که در محل پیوستگی ضعیف بین صفحات ایجاد می شود صفحات تالک با اتصال واندروالس به هم پیوند دارند که اجازه می دهد به آسانی بر روی هم بلغزند. این موارد ذکر شده خاصیت نرمی فوق العاده تالک را موجب می شوند که به صورت چرب یا صابونی احساس می شود وآن را به عنوان روان ساز دماهای بالا ارزشمند می سازد.

مصارف تالک

مهمترین مصارف تالک بدین صورت می باشد : 1- کاغذ سازی 42 درصد 2- تولید پلاستیک 9.2 درصد 3- صنایع تولید سرامیک 21 درصد 4- صنعت رنگ سازی 8.5 درصد 5- پوشش بام 5.4 درصد 6- صنایع دارویی 2 درصد 7- لوازم بهداشتی و ضد عرق 2 درصد 8- تولید لاستیک ، خوراک دام ، کنترل آلودگی ، پولیش و کشاورزی از دیگر کاربرد های تالک می باشد.

صنعت کاغذ سازی

از تالک در سه مرحله در ساخت کاغذ می توان استفاده کرد پرکننده ، کنترل نا همواری ها و روکش کاغذ.بخش اعظم تولید تالک جهان در صنعت کاغذ سازی به عنوان پر کننده استفاده می شود . تالک با ساختار ریز به خمیره کاغذ اضافه می شود تا به عنوان پر کننده استفاده شود .هنگامی که خمیره به صفحات نازک پیچیده می شود تالک پرکننده فضای بین صفحات الیاف خمیره موجب سطح صاف تر کاغذ می شود تالک و دیگر مواد پر کننده موجب بهبود ماتی ، روشنی وسفیدی کاغذ می شود.تالک همچنین می تواند قدرت جذب جوهر رادر کاغذ بهبود بخشد.

صنعت پلاستیک

در صنعت پلاستیک نیز از تالک به عنوان پر کننده استفاده می کنند.شکل صفحه ای ذرات تالک می تواند موجب افزایش سختی تولیداتی همچون پلی پروپیلن ، وینیل ، پلی اتیلن ، نایلون و پلی استر شود . همچنین می تواند باعث افزایش مقاومت گرمایی این محصولات شده و انقباض آنها را کاهش می دهد . به دلیل سختی بسیار پایین تالک موجود در پلاستیک، در هنگام در آوردن آن از قالب ساییدگی کمتری نسبت به دیگر مواد مشابه ایجاد می کند.

صنعت سرامیک

استفاده از تالک در صنایع سرامیک موجب افزایش استحکام محصول نهایی می شود . تالک به دلیل دارا بودن ضریب انبساط و انقباض مناسب و ضریب پخش خوب و ارزانی قیمت در انواع سرامیک ها استفاده می شود.

صنعت رنگ سازی

امروزه تالک با اکسید تیتان رقابت می کند و به عنوان پر کننده رنگ در صنعت رنگ سازی استفاده می شود خواص مهم تالک مانند نرمی ، ضریب پخش خوب ، خنثی بودن در مقابل محلولها و وزن مخصوص کم می باشد در ضمن سختی پایین تالک باعث کاهش آسیب ناشی از ساییدگی روی افشانک پاشنده ها و دیگر ابزارهای رنگ کاری می شود.

لوازم آرایشی

تالک در لوازم آرایشی و ضد عرق به عنوان ماده اصلی مورد استفاده قرار می گیرد .صفحات بسیار ریز پودر تالک به آسانی به پوست می چسبد وبه راحتی نیز شستشو می شود . نرمی تالک باعث می شود تا بدون ایجاد خراش بروی پوست قرار بگیرد و پاک شود.تالک قابلیت جذب چربی وعرق پوست انسان را دارد .

 

 

تولید پودر بنتونیت

 

خط تولید پودر بنتونیت

بنتونیت سنگی است که بخش اعظم آن را کانیهای رسی (ذرات بسیار ریز با ابعاد کمتر از 2 میکرومتر) تشکیل می دهد .باید توجه داشت که بنتونیت کانی نبوده بلکه مجموعه ای از کانی ها، در کنار یکدیگر سنگ بنتونیت را تشکیل می دهد .بنتونیت یک ماده از دسته رس ها واز کانی های متورم شونده تشکیل شده است که عمدتا مونت موری لونیت وبه مقدار کمی بیدلیت هستند . اکثر بنتونیت ها بر اثر هوا زدگی و دگرسانی خاکستر های آتشفشانی و اغلب در حضور آب تشکیل می شوند.

سنگ های که از تبدیل تونهای ولکانیکی و ترکیبات مونتمویونیت حاصل می شود بنام بنتونیت معروفند و بیشتر در کشور های نظیر فرانسه (مون موریون) آلمان ، روسیه ، آمریکا یافت می شود . بنتونیت نامش را از مکانی در فرانسه (مون موریون ) گرفته است.

ترکیبات شیمیایی بنتونیت : ناپایدار، محلول در اسیدها،در آب حجیم می شود وبا آب مقطر تمیز می شود.سختی بنتونیت 2 تا 1 موس و وزن مخصوص آن 2 -1.7 می باشد .رنگ ان سفید، خاکستری، زرد متمایل به قهوه ای می باشد.

مصارف بنتونیت :

گندله سازی : از خاصیت چسبانندگی بنتونیت برای گلوله کردن سنگ آهن کنسانتره استفاده می شود .بنتونیتی که برای این کار مناسب است می بایست چسبندگی و مقاومت کافی در حالت تر و خشک را داشته باشد.

دیگر مصارف آن :حفاری چاه نفت ، تصفیه و رنگبری، دانه های جاذب ، مواد شوینده ، دارو سازی، پزشکی ولوازم آرایشی ودارویی ،صنایع معماری و عمران ، ماسه های گداز فلز ، مصارف کشاورزی می باشد.

روتاری ولو

شیر دوار یا روتاری ولو

مکانیزمی برای قطع و وصل کردن جریان های سیال وگرانول می باشد.

این شیر از دو قسمت اصلی بدنه و روتور تشکیل شده است بدنه این دستگاه با دو روش ریختگری و آهنگری طراحی وساخته می شود.

در طراحی روتور از هشت پره که به دور یک شفت چیده شده اند وبا فاصله کمی که تا بدنه اصلی دارند وظیفه آبندی وایرلاک بودن شیر دوار را بر عهده دارند. برای بهبود هر چه بیشتر آبندی، تسمه ای از جنس لاستیک و یا استیل ما بین آن در نظر گرفته می شود.

شیر های تخلیه می بایست ضمن آبندی کامل در قسمت روتور، قسمت خروجی شفت از بدنه نیز عاری از هر گونه گرد وغبار باشند.

از روتاری ولوها برای خروجی بگ فیلتر (غبار گیر) مخازن تحت فشارمثبت و منفی، مخازن تغذیه وسیلو های دپوی مواد استفاده می شود. در این مکانیزم اپراتور می تواند بر سرعت ،زمان ومیزان بار خروجی مخازن خود مدیریت کامل داشته باشد

بگ فیلتر

 

بگ فیلتر یا غبارگیر

بگ فیلتر مکانیزمی برای جمع آوری وکنترل آلودگی های مانند گرد وغبار وذرات وگازهای مضر موجود در هوا می باشد .

وظیفه وکاربرد بگ فیلتر به دو روش می باشد

1- جمع آوری وکنترل گرد وغبار و ذرات موجود در محیط کار برای جلوگیری از آسیب رساندن به محیط زیست و نیروی انسانی.

2- در این روش وظیفه بگ فیلتر در خطوط تولید می باشد وباید محصول نهایی را توسط مکش فن سانتریفیوژ در مخزن خود ذخیره کند . در این حالت تمامی محصول داخل بگ فیلتر ذخیره وتخلیه می شود.

عملکرد بگ فیلتر

عملکرد بگ فیلتر بدین گونه می باشد .لوله ای به قسمت پایینی بگ فیلتر (قیف) متصل است که توسط کانال و هود به قسمت های پر گرد وغبار مسلط می باشد ونیز لوله ای دیگری به قسمت بالای بگ فیلتر متصل است که طرف دیگر آن به فن سانتریفیوژ تمام می شود چرخه کار این مکانیزم بدین گونه است. هنگامی که فن شروع به کار می کند هوا را به سمت خود می مکد این مکش باعث می شود تا مانند جارو برقی گرد وغبار را به طرف خود بکشد وچون فن بعد از بگ فیلتر قرار دارد و غبار از پایین بگ فیلتر وارد می شود در نتیجه به کیسه ها برخورد می کند وبه آنها می چسبد وبدلیل مکش هوا به طرف فن گرد وغبار توسط کیسه ها جدا شده و هوای تمیز به طرف فن مکیده می شود وسرانجام از اگزوز فن خارج می شود. گرد وغبار چسبیده به کسیه ها توسط هوای پر فشاری که به وسیله کمپرسور ایجاد شده وداخل لوله ای بنام کلکتور قرار دارد به شیربرقی می رسد وظیفه شیربرقی این است که در یک زمان معین مسیر جریان هوا را باز کرده تا هوای پر فشار در داخل کیسه ها یک شک ایجاد کند تا گرد وغبار چسبیده به کیسه ها جدا شده و به قسمت پایین فیلتر انتقال داده و تخلیه شود.

اجزاء تشکیل دهنده بگ فیلتر

جزء اصلی بگ فیلتر بدنه آن می باشد که به صورت چهار گوش و دایره ای شکل طراحی می شود این بدنه از دو قسمت استوانه ای (صاف) و قیف تشکیل شده است . در قسمت استوانه ای شکل کیسه ها قرار می گیرند که با در نظر گرفتن طول کیسه .طول استوانه ای بگ فیلتر نیز تعیین می شود و در قسمت قیف و پایین بگ فیلتر محصول نهایی دپو وانباشته می شود .

برای چیدمان کیسه ها به صورت منظم از ورقی مشبک استفاده می شود که روی آن سوراخ های به اندازه کیسه ها وبا فاصله معین نسبت به یکدیگر ایجاد شده اند تا کیسه ها در آن قرار بگیرند. در این قسمت برای اینکه کیسه ها شکل نرمال خود را داشته باشند وبه طرفین متمایل نشوند از سبد های استفاده می شود که کیسه ها روی آن قرار می گیرند واز مفتول مسوار ساخته می شوند . با استفاده از سبد. کیسه ها در اثر مکش فن و ایجاد شک توسط هوای پر فشار شکل خود را حفظ می کنند.

قسمت بعد در بگ فیلتر لوله کشی هوای فشرده می باشد وظیفه این لوله ها انتقال هوای فشرده دقیقا بروی کیسه ها می باشد تا بتوانند به بهترین شکل کیسه ها را بتکانند برای اینکه تمامی جریان هوای فشرده به داخل کیسه ها هدایت شوند از وسیله ای بنام شیپور یا ونتوری استفاده می شود شکل این قطعه به صورت قیف است دهانه بزرگ تر به سمت لوله های هوای فشرده و دهانه ای کوچک تر به سمت کیسه ها می باشد .

برای ثابت کردن کیسه. سبد و ونتوری از پولک های استفاده می شود که روی ونتوری بسته شده وتمامی آنها را روی ورق مشبک سفت ومحکم نگه می دارد .

در بگ فیلتر از لوازم الکتریکی نیز استفاده می شود. برای این که شیر برقی ها به ترتیب تعریف شده کار خود را انجام دهند از وسیله ای بنام واحد کنترل استفاده می شود. وظیفه واحد کنترل این است که دستور باز وبسته شدن هر کدام از شیر برقی ها را در زمان معین صادر کند .

 

 

 

سنگ شکن چکشی

آسیاب چکشی

سنگ شکن های چکشی یکی از اصلی ترین ماشین آلات وتجهیزات خرد کردن مواد ترد وشکننده در صنایعی مانند: سیمان ,ذغال سنگ ,کاشی وسرامیک وخردایش انواع سنگ های معدنی و غیره می باشند

در این گونه آسیاب ها انتقال نیروی محرک توسط فولی وتسمه انجام می گیرد .یکی از دلایل استفاده از این نوع انتقال دهنده این است که در صورت ضربه شدید در اثر خردایش سنگ های بزرگ فشار وضربه به موتور منتقل نگردد وموتور آسیب نبیند.ونیز دور این آسیاب نسبت به نوع وجنس سنگ مورد نظر با تغییر اندازه فولی ها افزایش ویا کاهش می یابد.

مواد داخل محفظه آسیاب به طور معمول توسط ضربات چکش ها خرد می شوند چکش ها (قطعه مستطیل شکل از فولاد سخت کاری شده ویا آلیاژی خاص که بسیار در برابر سایش مقاوم هستند) ما بین دیسک ها متصل شده اند وبروی شافت اصلی با سرعت بالا در داخل محفظه می چرخند.

مکانیزم خردایش در این آسیاب به دلیل ضربات مکرر چکش ها و بر خورد با دیواره ای محفظه آسیاب و همچنین برخورد ذرات با هم انجام می پذیرد.

فاصله سوراخ های توری ویا فاصله تسمه ها که کنار هم چیده شده اند سایز و مش محصول نهایی را تثبیت می کنند .یعنی هر چه این فاصله بیشتر شود سایز محصول نیز افزایش می یابد.

تغییر اندازه سوراخ های صفحه مشبک ویا چیدمان تسمه ها , سرعت چرخش شافت ونیز پیکر بندی چکش ها وبدنه آسیاب می تواند به طور چشمگیری سایز محصول خروجی آسیاب ونیز تناژ آن را تغییر دهد.

روند کار ما در 3 مرحله

سه شاخص مهم واساسی شرکت ما دقت در طراحی,کیفیت در ساخت وسرعت در نصب وراه اندازی می باشد که ما با رعایت این اصول کیفیت وراندمان محصولات خود را افزایش می دهیم .تنها هدف ما کسب رضایت شماست وبرای رسیدن به این مهم از هیچ کوششی فرو گذار نیستیم

دقت در طراحی

دقت در طراحی

امروزه رمز حضور وماندگاری شرکت های بزرگ وکوچک در عرصه های جهانی , حضور بخش طراحی در مراکز تحقیق وتوسعه آنهاست.اصول واساس هر کاری خصوصا

کیفیت در ساخت

کیفیت در ساخت

این شرکت با استفاده ازماشین آلات وتکنولوژی های روز و نیروهای متخصص وکارآمد ونظارت مهندسین بر کیفیت محصولات تلاش می کند کیفیت محصولات

سرعت در راه اندازی

سرعت در راه اندازی

اگر دو پروسه ,دقت در طراحی وکیفیت در ساخت رعایت شود نهایت و سرانجام آن سرعت در نصب خواهد بود. ما با استفاده از نیروی متخصص

TOP
Cart empty

 طراحی سایت و بهینه سازی سایت بسی گرافیک - بانک اطلاعات صنعت 1393 manager  email