تولید پودر بنتونیت

 

خط تولید پودر بنتونیت

بنتونیت سنگی است که بخش اعظم آن را کانیهای رسی (ذرات بسیار ریز با ابعاد کمتر از 2 میکرومتر) تشکیل می دهد .باید توجه داشت که بنتونیت کانی نبوده بلکه مجموعه ای از کانی ها، در کنار یکدیگر سنگ بنتونیت را تشکیل می دهد .بنتونیت یک ماده از دسته رس ها واز کانی های متورم شونده تشکیل شده است که عمدتا مونت موری لونیت وبه مقدار کمی بیدلیت هستند . اکثر بنتونیت ها بر اثر هوا زدگی و دگرسانی خاکستر های آتشفشانی و اغلب در حضور آب تشکیل می شوند.

سنگ های که از تبدیل تونهای ولکانیکی و ترکیبات مونتمویونیت حاصل می شود بنام بنتونیت معروفند و بیشتر در کشور های نظیر فرانسه (مون موریون) آلمان ، روسیه ، آمریکا یافت می شود . بنتونیت نامش را از مکانی در فرانسه (مون موریون ) گرفته است.

ترکیبات شیمیایی بنتونیت : ناپایدار، محلول در اسیدها،در آب حجیم می شود وبا آب مقطر تمیز می شود.سختی بنتونیت 2 تا 1 موس و وزن مخصوص آن 2 -1.7 می باشد .رنگ ان سفید، خاکستری، زرد متمایل به قهوه ای می باشد.

مصارف بنتونیت :

گندله سازی : از خاصیت چسبانندگی بنتونیت برای گلوله کردن سنگ آهن کنسانتره استفاده می شود .بنتونیتی که برای این کار مناسب است می بایست چسبندگی و مقاومت کافی در حالت تر و خشک را داشته باشد.

دیگر مصارف آن :حفاری چاه نفت ، تصفیه و رنگبری، دانه های جاذب ، مواد شوینده ، دارو سازی، پزشکی ولوازم آرایشی ودارویی ،صنایع معماری و عمران ، ماسه های گداز فلز ، مصارف کشاورزی می باشد.

TOP
Cart empty

 طراحی سایت و بهینه سازی سایت بسی گرافیک - بانک اطلاعات صنعت 1393 manager  email