تولید پودر بنتونیت

تولید پودر بنتونیت

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

 خط تولید پودر بنتونیت

بنتونیت سنگی است که بخش اعظم آن را کانیهای رسی (ذرات بسیار ریز با ابعاد کمتر از 2 میکرومتر) تشکیل می دهد .باید توجه داشت که بنتونیت کانی نبوده بلکه مجموعه ای از کانی ها، در کنار یکدیگر سنگ بنتونیت را تشکیل می دهد .بنتونیت یک ماده از دسته رس ها واز کانی های متورم شونده تشکیل شده است که عمدتا مونت موری لونیت وبه مقدار کمی بیدلیت هستند . اکثر بنتونیت ها بر اثر هوا زدگی و دگرسانی خاکستر های آتشفشانی و اغلب در حضور آب تشکیل می شوند.
سنگ های که از تبدیل تونهای ولکانیکی و ترکیبات مونتمویونیت حاصل می شود بنام بنتونیت معروفند و بیشتر در کشور های نظیر فرانسه (مون موریون) آلمان ، روسیه ، آمریکا یافت می شود . بنتونیت نامش را از مکانی در فرانسه (مون موریون ) گرفته است.
ترکیبات شیمیایی بنتونیت : ناپایدار، محلول در اسیدها،در آب حجیم می شود وبا آب مقطر تمیز می شود.سختی بنتونیت 2 تا 1 موس و وزن مخصوص آن 2 -1.7 می باشد .رنگ ان سفید، خاکستری، زرد متمایل به قهوه ای می باشد.
مصارف بنتونیت :
گندله سازی : از خاصیت چسبانندگی بنتونیت برای گلوله کردن سنگ آهن کنسانتره استفاده می شود .بنتونیتی که برای این کار مناسب است می بایست چسبندگی و مقاومت کافی در حالت تر و خشک را داشته باشد.
دیگر مصارف آن :حفاری چاه نفت ، تصفیه و رنگبری، دانه های جاذب ، مواد شوینده ، دارو سازی، پزشکی ولوازم آرایشی ودارویی ،صنایع معماری و عمران ، ماسه های گداز فلز ، مصارف کشاورزی می باشد.

 

aa

آرتین سام صنعت

شرکت آرتین سام صنعت با قریب به یک دهه فعالیت گسترده و با هدف خود کفایی وتامین بخشی از نیاز کشورعزیزمان درزمینه طراحی وساخت ماشین آلات پودر میکرونیزه گام به این عرصه نهاده است و با مدد گرفتن از ایزد منان وتکیه بر تجربه ودانش مهندسین جوان وتلاشگر خود توانسته است کیفیت وراندمان ماشین آلات خود را در سطح کشورهای پیشرفته ارتقاء دهد.

ارتباط با ما

آدرس کارخانه: قم بلوار شهید خدا کرم (جاده قدیم تهران) کوچه 22 پلاک 19

تلفن : 025.36641935

تلفکس : 025.36641934

همراه : 09127576251  |   09127582035               اطلاعات بیشتر