بگ فیلتر

بگ فیلتر

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

بگ فیلتر یا غبارگیر

بگ فیلتر مکانیزمی برای جمع آوری وکنترل آلودگی های مانند گرد وغبار وذرات وگازهای مضر موجود در هوا می باشد .
وظیفه وکاربرد بگ فیلتر به دو روش می باشد
1- جمع آوری وکنترل گرد وغبار و ذرات موجود در محیط کار برای جلوگیری از آسیب رساندن به محیط زیست و نیروی انسانی.
2- در این روش وظیفه بگ فیلتر در خطوط تولید می باشد وباید محصول نهایی را توسط مکش فن سانتریفیوژ در مخزن خود ذخیره کند . در این حالت تمامی محصول داخل بگ فیلتر ذخیره وتخلیه می شود.
عملکرد بگ فیلتر
عملکرد بگ فیلتر بدین گونه می باشد .لوله ای به قسمت پایینی بگ فیلتر (قیف) متصل است که توسط کانال و هود به قسمت های پر گرد وغبار مسلط می باشد ونیز لوله ای دیگری به قسمت بالای بگ فیلتر متصل است که طرف دیگر آن به فن سانتریفیوژ تمام می شود چرخه کار این مکانیزم بدین گونه است. هنگامی که فن شروع به کار می کند هوا را به سمت خود می مکد این مکش باعث می شود تا مانند جارو برقی گرد وغبار را به طرف خود بکشد وچون فن بعد از بگ فیلتر قرار دارد و غبار از پایین بگ فیلتر وارد می شود در نتیجه به کیسه ها برخورد می کند وبه آنها می چسبد وبدلیل مکش هوا به طرف فن گرد وغبار توسط کیسه ها جدا شده و هوای تمیز به طرف فن مکیده می شود وسرانجام از اگزوز فن خارج می شود. گرد وغبار چسبیده به کسیه ها توسط هوای پر فشاری که به وسیله کمپرسور ایجاد شده وداخل لوله ای بنام کلکتور قرار دارد به شیربرقی می رسد وظیفه شیربرقی این است که در یک زمان معین مسیر جریان هوا را باز کرده تا هوای پر فشار در داخل کیسه ها یک شک ایجاد کند تا گرد وغبار چسبیده به کیسه ها جدا شده و به قسمت پایین فیلتر انتقال داده و تخلیه شود.
اجزاء تشکیل دهنده بگ فیلتر
جزء اصلی بگ فیلتر بدنه آن می باشد که به صورت چهار گوش و دایره ای شکل طراحی می شود این بدنه از دو قسمت استوانه ای (صاف) و قیف تشکیل شده است . در قسمت استوانه ای شکل کیسه ها قرار می گیرند که با در نظر گرفتن طول کیسه .طول استوانه ای بگ فیلتر نیز تعیین می شود و در قسمت قیف و پایین بگ فیلتر محصول نهایی دپو وانباشته می شود .
برای چیدمان کیسه ها به صورت منظم از ورقی مشبک استفاده می شود که روی آن سوراخ های به اندازه کیسه ها وبا فاصله معین نسبت به یکدیگر ایجاد شده اند تا کیسه ها در آن قرار بگیرند. در این قسمت برای اینکه کیسه ها شکل نرمال خود را داشته باشند وبه طرفین متمایل نشوند از سبد های استفاده می شود که کیسه ها روی آن قرار می گیرند واز مفتول مسوار ساخته می شوند . با استفاده از سبد. کیسه ها در اثر مکش فن و ایجاد شک توسط هوای پر فشار شکل خود را حفظ می کنند.
قسمت بعد در بگ فیلتر لوله کشی هوای فشرده می باشد وظیفه این لوله ها انتقال هوای فشرده دقیقا بروی کیسه ها می باشد تا بتوانند به بهترین شکل کیسه ها را بتکانند برای اینکه تمامی جریان هوای فشرده به داخل کیسه ها هدایت شوند از وسیله ای بنام شیپور یا ونتوری استفاده می شود شکل این قطعه به صورت قیف است دهانه بزرگ تر به سمت لوله های هوای فشرده و دهانه ای کوچک تر به سمت کیسه ها می باشد .
برای ثابت کردن کیسه. سبد و ونتوری از پولک های استفاده می شود که روی ونتوری بسته شده وتمامی آنها را روی ورق مشبک سفت ومحکم نگه می دارد .
در بگ فیلتر از لوازم الکتریکی نیز استفاده می شود. برای این که شیر برقی ها به ترتیب تعریف شده کار خود را انجام دهند از وسیله ای بنام واحد کنترل استفاده می شود. وظیفه واحد کنترل این است که دستور باز وبسته شدن هر کدام از شیر برقی ها را در زمان معین صادر کند .

 

aa

آرتین سام صنعت

شرکت آرتین سام صنعت با قریب به یک دهه فعالیت گسترده و با هدف خود کفایی وتامین بخشی از نیاز کشورعزیزمان درزمینه طراحی وساخت ماشین آلات پودر میکرونیزه گام به این عرصه نهاده است و با مدد گرفتن از ایزد منان وتکیه بر تجربه ودانش مهندسین جوان وتلاشگر خود توانسته است کیفیت وراندمان ماشین آلات خود را در سطح کشورهای پیشرفته ارتقاء دهد.

ارتباط با ما

آدرس کارخانه: قم بلوار شهید خدا کرم (جاده قدیم تهران) کوچه 22 پلاک 19

تلفن : 025.36641935

تلفکس : 025.36641934

همراه : 09127576251  |   09127582035               اطلاعات بیشتر