خط تولید پودر کربنات کلسیم

 

کربنات کلسیم ماده ای شیمیایی با فرمول CaCO3 می باشد.که به ندرت به صورت آهک خالص در طبیعت یافت می شود. این سنگ بیشتر به صورت آهک رسی ،آهک ماسه ای و دولومیت یافت می شود.

سنگ آهک خالص در دمای 1000 درجه سانتیگراد وسنگ آهک رسی و دولومیتی در دمای حدود 1300 درجه سانتیگراد کلسینه می شود .کلسینه شدن یعنی در اثر حرارت کوره ناخالصی های ماده از آن جدا شود.کربنات کلسیم در اثر حرارت با از دست دادن Co2 به آهک تبدیل می شود .

به آهک هیدراته ،آهک شکفته نیز می گویند.آهک زنده در برابر هوا و رطوبت نا پایدار است .وبرای تهیه آهک زنده می بایست سنگ آهک را در کوره های افقی (گردنده خفته ) ویا عمودی حرارت داد.

نا خالصی های مهم سنگ آهک عبارتنداز : منیزیم ، سیلیس ، آلومینیوم ، و منگنز.

مصارف آهک زنده و هیدراته (شکفته)

صنایع فولاد : از آهک به عنوان کمک ذوب در فولاد سازی استفاده می شود برای ذوب هر تن فولاد 100 کیلو گرم آهک مصرف می شود و نیز در کارخانجات ذوب فلزات از آهک به عنوان جذب کننده گازهای سمی استفاده می شود .

کشاورزی : از آهک برای اصلاح خاک و تنظیم PH آن استفاده می شود.

پزشکی : کربنات کلسیم به عنوان آنتی اسید برای خنثی کردن اسید معده استفاده می شود. کربنات کلسیم یک ماده شیمیایی بی خطر می باشد که تنفس یا خوردن آن ویا تماس با پوست و چشم ،البته در مدت زمان کوتاه خطری ایجاد نمی کند.

دیگر مصارف آهک : صنایع کاغذ سازی ، مصالح ساختمانی ،ودرتولید سیمان آهک عمده ترین و اساسی ترین ماده می باشد .شیشه سازی ، سرامیک ، تولید قند وشکر ،صنایع نفت ، رنگ سازی ، چرم سازی ، تسویه آب آشامیدنی و غیر از آهک استفاده می شود.

کوره های پخت آهک

برای تبدیل کربنات کلسیم به آهک باید آن را داخل کوره های عمودی (ایستاده )و کوره های گردنده خفته 900 تا 1100 درجه سانتیگراد حرارت داد .در اثر این حرارت Co2 از آهک جدا شده و به صورت گاز متصاعد می گردد .تقریبا هر 100 کیلو گرم سنگ آهک خالص بعد از پخته شدن در کوره به 56 کیلو گرم آهک تبدیل می شود یعنی 44 کیلو گرم به صورت گاز Co2 متصاعد می شود.

وزن مخصوص سنگ آهک در حدود 2.7 و وزن مخصوص آهک زنده بین 3.1 تا 3.3 گرم بر سانتیمتر مکعب یا تن بر متر مکعب می باشد.

خط تولید پودرکربنات کلسیم

بهترین روش برای خردایش و میکرونیزه کردن کربنات کلسیم استفاده از مکانیزمی به نام آسیاب سپراتور می باشد.

آسیاب سپراتور چیست ؟

همانگونه که از نامش بر می آید این سیستم از دو قسمت تشکیل شده است یکی آسیاب ودیگری سپراتور یا جدا کننده می باشد. این دو قسمت با هم یکپارچه بوده و بروی یکدیگر قرار دارند که این بزرگترین امتیاز و برتری نسبت به دیگر سیستم های کوبش مواد می باشد چون در آسیاب سپراتور دیگر بار برگشتی و زبره وجود ندارد یعنی بار ورودی آنقدر باید آسیاب شود تا بتواند از سپراتور عبور کند ودر غیر این صورت مجددا به سمت آسیاب فرستاده می شود و این چرخه تا زمانی ادامه دارد که تمامی ذرات به اندازه مورد نظر اپراتور برسد . دراین روش کار به صورت اتوماتیک و آسان تر انجام می پذیرد.

کیسه پرکن دیجیتال

 

کیسه پرکن یا پاکت پرکن مکانیزمی برای توزین و بسته بندی انواع مواد فله مانند مواد گرانولی و پودری وغیره می باشد. که در صنایع معدنی،غذایی،شیمیایی،دارویی وکشاورزی کاربرد دارد.

این سیستم قابلیت پرکردن انواع پودرهای مرطوب را دارا می باشد.کار کردن با این کیسه پرکن به دلیل استفاده از تجهیزات دیجیتال بسیار ساده بوده و دقت توزین نیز بسیار بالا رفته است. این کیسه پرکن ها برای پرکردن انواع کیسه ها در ظرفیت های 10 تا 50 کیلوگرم طراحی و ساخته می شود .ودر صورت نیاز مشتری قابل افزایش و یا کاهش می باشد.

نحوه ای عملکرد این مکانیزم به شرح زیر می باشد : با قرار دادن کیسه بروی نازل کیسه پرکن اپراتور کلید استارت را فشار می دهد در این زمان موتور اصلی شروع به کار کرده وهمزمان جک نگهدارنده کیسه عمل می کند و کیسه را بروی نازل ثابت نگه می دارد تا در اثر فشار بار ورودی کیسه از نازل خارج نشود. در این مرحله بار وارد کیسه می شود و وزن آن بروی لودسل اعمال می گردد این وزن توسط نمایشگر نمایش داده می شود. زمانی که وزن کیسه به اندازه تعیین شده برسید فرمان خاموش شدن موتور توسط نمایشگر داده می شود ونیز کیسه گیر، کیسه را رها کرده وکیسه را روی نوارنقاله قرار می گیرد و کار بدین گونه ادامه پیدا می کند.

مزایای کیسه پرکن دیجیتال

دقت بالا در توزین کیسه ها

سیستم توزین کاملا اتوماتیک

دارای نمایشگر پیشرفته و لودسل

دارای شمارنده تعداد کیسه های پر شده

دارای کمپرسور هوای فشرده و واحد مراقبت

مناسب برای انواع پودرهای مرطوب

سهولت در تعمیر و نگهداری

 

کیفیت در ساخت

این شرکت با استفاده ازماشین آلات وتکنولوژی های روز و نیروهای متخصص وکارآمد ونظارت مهندسین بر کیفیت محصولات تلاش می کند کیفیت محصولات خود را در حد رقابت با کشور های پیشرفته افزایش دهید.

دقت در طراحی

امروزه رمز حضور وماندگاری شرکت های بزرگ وکوچک در عرصه های جهانی , حضور بخش طراحی در مراکز تحقیق وتوسعه آنهاست. اصول واساس هر کاری خصوصا در ماشین سازی رعایت اصول وقواید و محاسبات در زمینه ای طراحی می باشد . هر میزان در این مرحله فکر, محاسبه و زمان صرف شود در دو مرحله آتی کار مطابق برنامه ریزی وسریع تر پیش می رود.

سرعت در نصب و راه اندازی

اگر دو پروسه ,دقت در طراحی وکیفیت در ساخت رعایت شود نهایت و سرانجام آن سرعت در نصب خواهد بود. ما با استفاده از نیروی متخصص ,ساخت وتکمیل تمامی جزییات در کارخانه سعی می کنیم در کمترین زمان ممکن وظیفه ای خود را به اتمام برسانیم.

روند کار ما در 3 مرحله

سه شاخص مهم واساسی شرکت ما دقت در طراحی,کیفیت در ساخت وسرعت در نصب وراه اندازی می باشد که ما با رعایت این اصول کیفیت وراندمان محصولات خود را افزایش می دهیم .تنها هدف ما کسب رضایت شماست وبرای رسیدن به این مهم از هیچ کوششی فرو گذار نیستیم

دقت در طراحی

دقت در طراحی

امروزه رمز حضور وماندگاری شرکت های بزرگ وکوچک در عرصه های جهانی , حضور بخش طراحی در مراکز تحقیق وتوسعه آنهاست.اصول واساس هر کاری خصوصا

کیفیت در ساخت

کیفیت در ساخت

این شرکت با استفاده ازماشین آلات وتکنولوژی های روز و نیروهای متخصص وکارآمد ونظارت مهندسین بر کیفیت محصولات تلاش می کند کیفیت محصولات

سرعت در راه اندازی

سرعت در راه اندازی

اگر دو پروسه ,دقت در طراحی وکیفیت در ساخت رعایت شود نهایت و سرانجام آن سرعت در نصب خواهد بود. ما با استفاده از نیروی متخصص

TOP
Cart empty

 طراحی سایت و بهینه سازی سایت بسی گرافیک - بانک اطلاعات صنعت 1393 manager  email